Get Adobe Flash player

Music Art Prague - O nás

Festivaly

Umělecká a koncertní agentura Music Art Prague vznikla v roce 1993. Její činnost se zaměřuje především na pořádání hudebních projektů. V uplynulých létech agentura uspořádala 15 ročníků mezinárodního hudebního festivalu Musica Ecumenica a 12 ročníků Mezinárodního festivalu smyčcových kvartet.

V současnosti jsou pilotními projekty agentury dva multižánrové hudební festivaly pod názvem Vítání jara a Zimohraní. Dramaturgie obou projektů má široký záběr hudebních stylů, zahrnujících folk, etno i rock. Nechybí však ani koncerty klasické hudby, které se konají především v zimním období.

 

Sály

Koncerty jsme již pořádali v nejkrásnějších pražských sálech a kostelech. Patří mezi ně Španělský sál na Pražském hradě, Dvořákova a Sukova síň Rudolfina, Smetanova síň Obecního domu, velký sál Slovanského domu na Žofíně, Sál Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci, Míčovna a Bazilika sv. Jiří na Pražském hradě a další.

V posledních létech jsme díky dramaturgii rozšířili naše působení i do dalších sálů a měst České republiky.

 

Účinkující

Agentura spolupracuje s mnoha významnými domácími i zahraničními soubory a sólisty jak na poli klasické hudby, tak i v dalších hudebních žánrech.

 

Sponzoři

Projekty agentury finančně podpořila v uplynulých letech řada významných institucí a firem. Za všechny jmenujme například společnosti Česká spořitelna, Československá obchodní banka, DataLine Technology, Pražská energetika, Raiffeissen stavební spořitelna, IBM, Zentiva, Balnex, CAC Leasing, hotely President, Marriot, Renaissance a další.

 

Projekty na zakázku

Kromě festivalů připravila agentura projekty na zakázku mimo jiné pro hotely Marriott a Renaissance, Československou obchodní banku nebo firmu IBM. 

 

Neziskové instituce

Při realizaci svých projektů Music Art Prague úzce kooperuje s řadou neziskových institucí. Patří mezi ně Ministerstvo kultury České republiky, Magistrát hlavního města Prahy, Česká televize, Český rozhlas, zahraniční kulturní instituty, Nadace Antonína Dvořáka, nebo Chamber Music Holidays and Festivals z Velké Británie.

 

Benefice

Agentura uspořádala také řadu benefičních koncertů a podpořila projekty několika nadací.